1% podatku na cele charytatywne

Posted by on sty 8, 2013 in PITy | 0 comments

Zwykło się mówić, że kropla drąży skałę. 1% podatku przekazany na rzecz dowolnej organizacji charytatywnej może być kroplą od Ciebie.

Suma uzyskana z 1% zwiększa się z roku na rok

Przy okazji rozliczeń podatkowych za rok 2011 łączna suma pieniędzy powierzonych Organizacjom Pożytku Publicznego wyniosła 400,2 mln zł. Im większa liczba obywateli dokona takiej formalności, suma z roku na rok będzie znacznie większa, a i pożytek publiczny stanie się łatwo dostrzegalny, zwiększając swój zasięg.

W jaki sposób tego dokonać?

Żeby uwzględnić 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, powinno się wybrać odpowiednią opcję w wypełnianym wydruku albo w Program PIT 2012. Badania mówią, że średnia kwota płynąca od przeciętnego obywatela, to 39zł. W skali rocznej nikomu taka suma nie uszczupli budżetu, zaś jeśli wypłynie ona od większości społeczeństwa, zdecydowanie zwiększy się zdolność pomocy poszkodowanym przez los, ciężko chorym, ofiarom wypadków dzieciom, osobom starszym, krócej mówiąc wszystkim ludziom, którzy potrzebują wsparcia.

Charytatywność zyskuje na rozgłosie

U polskich podatników taki sposób dofinansowania coraz bardziej zyskuje na popularności. Mimo to obywatele decydujący się na oddanie 1% swojego podatku nadal nie stanowią większości społeczeństwa. A przecież nie jest to wielki wydatek, który dla jednej osoby jest nieodczuwalny, a łącząc drobne kwoty od tysięcy obywateli możemy uzyskać ogromną i wielce pomocną sumę. Są to wystarczające dowody na to, że warto przekazać 1% swojego podatku na rzecz organizacji dobra publicznego, a gdy to zrobisz, za rok będziesz mógł się pochwalić, że należysz do zaszczytnego grona Polaków pomagających bliźnim.rozliczenie podatkowe termin pit pit 36 pit online 1 procent ulgi edeklaracje pit 2013 pit 2012 pity 2012

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz, proszę, kod z obrazka.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>