Co to są e-deklaracje

Posted by on sty 11, 2013 in E-deklaracje | 0 comments

Nie wszyscy podatnicy zdają sobie sprawę, że mogą rozliczyć swój PIT za 2013 r. za pomocą Internetu. Nie jest to trudne, a e-deklaracje można złożyć w swoim domu.

Jak się rozlicza PIT przez Internet

Programy do PITów zyskują na popularności, co nie jest niczym zaskakującym, bo można je pobrać nieodpłatnie, a w dodatku potrafią pomóc w poprawnym wypełnieniu rozliczenia rocznego. Opłaca się też skorzystać z systemu e-deklaracji: ściągnąć interaktywny formularz, skorzystać z aplikacji e-deklaracje i przesłać PIT 2013.  

Co powinniśmy wiedzieć o e-deklaracjach?

  Rozliczenie podatku PIT 2013, podobnie jak przy tradycyjnych metodach, pozwala na odliczenie ulg, m.in. ulgi prorodzinnej i coraz popularniejszej ulgi internetowej. Program PIT 2013 wskazuje, jak wypełnić PIT i przygotowuje właściwe załączniki. Nie trzeba się ograniczać z powodu braku dowodów otrzymania i rozliczenia e-deklaracji za 2011 rok. Każdy użytkownik, który poprawnie wypełni formularz PIT, może wygenerować Upoważnienie Poświadczenia Odbioru – UPO.

Zbędność e-podpisu przy drukach PIT 2012

  Część podatników rezygnuje z rozliczania PITów 2013 przy pomocy e-deklaracji, z uwagi na brak zaufania do podpisu elektronicznego. Proszę się nie obawiać! Wszystkie najpopularniejsze druki PIT można wysłać bez potrzeby składania e-podpisu. Sporym dogodnieniem jest możliwość rozliczenia PITów 2013 wspólnie z małżonkiem – bez konieczności pełnomocnictwa dla drugiego małżonka.   Każdy podatnik musi złożyć roczne rozliczenie podatkowe PIT. Aby ułatwić to zadanie swoim obywatelom, Państwo Polskie postanowiło uruchomić system e-deklaracje, dający możliwość rozliczania się przez Internet. Badania wskazują, że system e-deklaracje robi się coraz bardziej popularny.rozliczenie podatkowe termin pit pit 36 pit online 1 procent ulgi edeklaracje pit 2013 pit 2012 pity 2012

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz, proszę, kod z obrazka.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>