Do kiedy rozliczyć PIT

Posted by on sty 4, 2013 in PITy | 0 comments

Kara za przekroczenie ostatecznego terminu wysłania PIT jest niewspółmiernie wysoka do tego, jak łatwo jest zdążyć z formularzem. Każdemu powinno zależeć na wypełnieniu PIT o czasie. Jeżeli jednak nie zdążyłeś rozliczyć się z fiskusem, warto dowiedzieć się, co teraz się wydarzy.

Nieprzekraczalny termin składania rozliczenia

  Ostatni moment wysłania PIT za 2013 r. to 30 kwietnia 2014 r. Nie zapomnij tej daty, wprowadź tę informację do swojego kalendarza!. Bądź ostrożny z PITem przez Internet.To nie jest mail do kolegi, więc nie możesz wysłać go dzień przed upłynięciem terminu.   Biura rachunkowe na pewno znajdują się w Twoim otoczeniu, w Internecie jest do pobrania program PIT za darmo. Serwisy informacyjne zawsze nawołują do wypełniania formularzy PIT i przypominają o terminie składania rozliczeń podatku PIT za rok 2013.  

Konsekwencje nieoddania PIT w terminie

  W razie gdy jakieś zdarzenie losowe nie pozwoli dotrzymać terminu, możesz zgłosić się do skarbówki i jeśli jeszcze nie odkryli spóźnienia z PITem, powinno pomóc otwarte przyznanie się do winy, złożenie tzw. czynnego żalu i poprawnie rozliczonego PITu za rok 2013.

Ciężko przeoczyć termin

  Spóźnialscy podatnicy powinni skrytykować najpierw siebie. Spóźnienie z PITem jest nazywane wykroczeniem lub przestępstwem skarbowym. Wykroczenie wynosi tyle, co dwukrotność najniższej krajowej, a przestępstwo sięga milionów, więc zwłoka w kwestii złożenia PITu nikomu się nie opłaca, oddaj PIT do 30 kwietnia 2014!rozliczenie podatkowe termin pit pit 36 pit online 1 procent ulgi edeklaracje pit 2013 pit 2012 pity 2012

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz, proszę, kod z obrazka.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>