Jak rozliczyć podatek PIT37 za 2013 rok?

Posted by on gru 14, 2012 in PITy | 0 comments

Do 30 kwietnia wszyscy podatnicy opodatkowani według skali i liniowo muszą złożyć zeznanie roczne za 2012 rok. Przekroczenie tego terminu nawet o jeden dzień wiąże się z karą – traci się możliwość wspólnego rozliczenia. Dłuższe spóźnienie wiąże się grzywną.

Rozlicz PIT-37 za 2013 rok

Podstawowe formularze podatkowe można bez kwalifikowanego e-podpisu złożyć drogą elektroniczną. To najszybszy sposób na złożenie PIT i coraz popularniejszy (w styczniu ubiegłego roku skorzystało z niego prawie 1500 000 osób). Druk PIT37 wypełnia się w oparciu o PIT-11, czyli informację od pracodawcy. Taki formularz każdy pracownik powinien otrzymać do końca lutego. Gdyby jednak ta informacja nie została dostarczona, podatnik i tak musi złożyć terminowo zeznanie podatkowe, żeby uniknąć kary. Programy do PITów to już właściwie typowe narzędzia pomocy. Wiele gazet dodaje je do swoich wydań specjalnych. W Internecie też można pobrać kilka wersji aplikacji rozliczeniowych. Rozliczenie PIT-37 w programie jest bardzo łatwe, ze względu na opcję pomocy, która kieruje całym procesem wypełniania. Kalkulator podatkowy pomaga w obliczeniach i zapobiega błędom rachunkowym.

Dla kogo PIT-37?

Wypełniający ten formularz rozliczają się według skali podatkowej i nie prowadzą pozarolniczej działalności gospodarczej. Rozliczają się z jej użyciem wszyscy:
  • zatrudnieni w Polsce
  • pracujący na umowę o dzieło, zlecenie i o pracę
  • stypendyści
  • renciści i emeryci

PIT-37 – ulgi podatkowe

Podatnicy, którzy wypełniają tę deklarację, mogą odliczyć wszystkie ważne ulgi podatkowe. Na formularzu PIT37 można uwzględnić ulgę na dzieci, na Internet i rehabilitacyjną. Wszyscy, którzy mają uprawnienia do ulgi prorodzinnej mogą odliczyć od swojego podatku za 2012 rok nawet 1112,04 zł. Z kolei w przypadku ulgi internetowej można ująć do 760 zł za cały rok korzystania z sieci. Oprócz tego można też skorzystać z możliwość wspólnego rozliczenia małżonków, jeśli rozliczenie tego PITu przeprowadzi się w terminie.rozliczenie podatkowe termin pit pit 36 pit online 1 procent ulgi edeklaracje pit 2013 pit 2012 pity 2012

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz, proszę, kod z obrazka.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>