Prawdziwa moc 1% podatku

Posted by on lut 8, 2013 in Program do PIT | 0 comments

Przy rozliczeniu rocznym istnieje możliwość, abyśmy przekazali 1% swojego podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. Przyjrzyjmy się tej kwestii, by zobaczyć, ile dobrego może zdziałać nasz 1%!

Ile daje 1%

Całoroczna suma płynąca z 1% od pojedynczego Polaka to około 40zł. Za 40zł można kupić płytę muzyczną, książkę albo kilka kilogramów pomarańczy. Lecz rzadko kiedy udaje nam się przeznaczyć taką sumę na coś dla nas pożytecznego. 40zł w skali roku to 10 gr dziennie. Codziennie tyle pieniędzy być może przypadkowo wypada nam z portfela. 3zł na miesiąc to kilka papierosów mniej, a możemy jawnie przyczynić się do rozwoju organizacji, jaka odpowiada naszemu światopoglądowi.

Dla kogo można przekazać 1%?

Organizacje Pożytku Publicznego są instytucjami wspierającymi potrzebujących. Potrzebujący to nie tylko obywatele wymagający opieki i leczenia, ale również bezdomne zwierzęta czy wydawnictwa kulturalne. Każdy Polak może więc wedle własnych przekonań wybrać organizację, z której celem najbardziej się utożsamia.

Dobroczynni Polacy w statystykach

Wykazując się dobroczynnością wcale nie powinniśmy obawiać się, że jesteśmy odmieńcami. Grono podatników, którzy w rozliczeniu za rok 2011 przekazali 1% wynosi ponad 11 mln. To 33% wszystkich podatników w kraju. Uzbierali łącznie 411 mln zł. Odważmy się być szybsi od sąsiada, niedługo on będzie chciał być taki, jak my. Zanosi się na to, że w tym roku liczba podatników przeznaczających podatek 1 procent wzrośnie do 70%.

Jak oddać 1%?

W Internecie bez problemu znajdziemy listy organizacji, na które można przekazać 1%. Gdy już wybierzemy odpowiednią organizację, pozostaje wpisanie jej numeru KRS na formularzu PIT. Programy PIT służą w tej kwestii najlepszym wsparciem. 

Uwierz, że jesteś w stanie pomagać. 10 groszy z każdego Twojego dnia może uczynić Cię pożytecznym obywatelem!

rozliczenie podatkowe termin pit pit 36 pit online 1 procent ulgi edeklaracje pit 2013 pit 2012 pity 2012

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Please type the characters of this captcha image in the input box

Wpisz, proszę, kod z obrazka.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>